Blog

Ako zariadiť kuchyňu v štýle hampton?

Hampton štýl je elegantná metóda interiérového dizajnu, v ktorej hrá dôležitú úlohu klasický a očarujúci nábytok. Svetlé farby, útulné doplnky a štýlová dlažba a terakota sú základnými prvkami kuchyne v štýle Hampton. Čo sa ešte oplatí umiestniť do takéhoto interiéru a kde sa vzal tento šikovný štýl? Dá sa takto zariadiť každý interiér? Tu je 5 faktov o kuchyni v štýle Hampton.

[divider height=”30″]

Odkiaľ sa vzal štýl Hampton?

Predtým, ako si prečítate o tom, ako vyzdobiť miestnosť, a konkrétnejšie kuchyňu v štýle Hampton, stojí za to prečítať si, odkiaľ tento štýl pochádza. Samotné meno Hampton sa zrodilo na americkom Long Island The Hamptons. Práve tam prichádzali na dovolenku veľmi bohatí ľudia, ktorí žili v elegantných, no až luxusných usadlostiach. Štýl Hampton však neoplýva len luxusom a prepychom. Pravidlá takéhoto interiérového dizajnu sú plné voľnosti a dovolenkovej uvoľnenosti. Dá sa teda povedať, že Hampton je zmesou pohodlia, elegancie, slobody, modernosti, tradície a vysokej estetiky. Ako zariadiť kuchyňu v štýle Hampton

Kuchynský nábytok v štýle Hampton

Priestranný kuchynský ostrovček, trblietavé žulové dosky, elegantný drevený nábytok v tlmených farbách a teplé doplnky – taká je kuchyňa Hampton. No dobre. Na dosiahnutie takéhoto efektu je potrebné šikovne skombinovať tradičné a industriálne prvky. Základnou zostavou nábytku do takejto kuchyne sú biele zdobené skrinky, zakončené klasickými úchytkami a presklené vitríny na riad.

Dôležitým a obľúbeným riešením v kuchyni Hampton je použitie kuchynského ostrovčeka ako jedálenského stola. Tento jednoduchý trik je možné realizovať jednoduchým umiestnením niekoľkých vysokých stoličiek presne vedľa pracovnej dosky ostrova. Zaujímavosťou je, že taburetky či stoličky v tomto variante môžu byť oveľa industriálnejšie alebo dokonca surové. Takéto prvky charakterizujú štýl Long Island a dodávajú interiéru skutočný charakter.

Kuchyňa v štýle Hampton

Celkový tón štýlu Hampton by mal byť tichý a skôr upokojujúci. Z tohto dôvodu stojí za to vymaľovať steny vo svetlých farbách, postarať sa o prítomnosť štýlových košíkov s ovocím a vybaviť kuchyňu modernými doplnkami vo veľmi klasickom vydaní. Hampton je skutočnou idylkou, ktorá vám umožní cítiť sa vo vlastnom dome, ako keby ste boli na skutočnej dovolenke pri mori.

Vlajkové prvky interiéru v štýle Hampton

V štýle Hampton sa vyznačuje tiež inými prvkami. Hneď po nábytku zohrávajú dôležitú úlohu okrem iného aj

  • veľké okná,
  • okenice,
  • tlmené, dlhé závesy,
  • steny v bielej, béžovej alebo inej svetlej farbe,
  • klasické, nie veľmi luxusné lampy,
  • gadgety a doplnky v morskom a dovolenkovom štýle.

Všetky tieto prvky by mali byť vybrané tak, aby celý interiér vytváral atmosféru slobody, elegancie, krásy a pohody. Stojí za to pamätať, že takáto kuchyňa by mala byť usporiadaná tak, aby bola nielen efektívna, ale aj praktická. Z tohto dôvodu budú najlepším riešením vysoké kuchynské police s množstvom zásuviek, skriniek a vitrín na trblietavé poháriky, poháre a šálky Podlaha v kuchyni v štýle Hampton by mala byť praktická, elegantná a zvyčajne – vo svetlých farbách.

Mohlo by vás zaujímať…