Blog

Boho štýl v byte. Ako zariadiť interiér v štýle boho?

Boho štýl je populárny už veľa rokov. Ľudia, ktorí zariaďujú interiér v tomto štýle, najviac oceňujú takéto riešenie pre jeho prirodzenosť, pohodlie a nonšalantnosť, ako aj veľkú voľnosť pri výbere rôznych strihov, materiálov a vzorov. Estetika bytu zariadeného v štýle Boho vychádza z princípov vyváženého eklekticizmu, kde sa spája starý a starožitný nábytok s modernými doplnkami, exotické ornamenty s jemnými materiálmi a umeleckými dielami.

[divider height=”30″]

Čo charakterizuje Boho štýl v interiéroch?

Jednou z najväčších výhod Boho štýlu v byte je sloboda kombinovania rôznych vzorov a farb, o ktorých by ste si možno mysleli, že by sa nikdy nemali navzájom kombinovať. Charakteristickým prvkom sú aj dominantné a intenzívne farby, ktoré sú miestami extravagantné až krikľavé.

Najčastejšie vyberané farby v obývačkách Boho sú:

  • červená v odtieni vína,

  • modrá tyrkysová,

  • kakaovo hnedá,

  • a nasýtená fialová.

V spálni veľmi dobre pôsobia tlmené farby, ktoré sú dokonalým pozadím pre výrazné doplnky či dekorácie. Stojí zato tu umiestniť subtílnu patinu, jemnú mätovú či tlmenú žltú. Skvelými doplnkami sú rôzne druhy vankúšov, prehozov, koberčekov a košíkov, ale aj obrazy a črepníkové rastliny.

Materiály a vzory v Boho štýle.

Boho je známy predovšetkým bohatstvom vzorov a ornamentov. Exotické šitie a marocké arabesky sa veľmi dobre dopĺňajú s rustikálnymi dekoráciami a ľudovými výšivkami, vďaka ktorým získame štýlový a konzistentný interiér.

Dom v štýle Boho vyzerá krásne s doplnkami zo vzdialených ciest a rodinnými suvenírmi, ktoré dokonale zdôrazňujú charakter interiéru. Svoje miesto si v takomto byte nájde aj orientálna dlažba, pestré tapety či mäsité koberce so zaujímavou geometriou.

Veľmi dôležitú úlohu v Boho štýle zohrávajú aj suroviny a materiály, z ktorých je navrhnutý nábytok, dekorácie a iné doplnky. Ušľachtilé druhy dreva ako eben, mahagón či palisander dokonale zdôraznia exotiku daného interiéru. Dominantné a prevažujúce drevo je dobré nahradiť prúteným alebo bambusovým nábytkom.

Čo sa týka dekorácií, veľmi dobrým nápadom sú keramické predmety, ručne vyrábané figúrky, vázy a kvetináče. Steny v kuchyni v štýle Boho môžu byť pokryté tapetami s fantastickým vzorom.

Množstvo ozdôb a drobností, ktoré zdôrazňujú voľný charakter interiéru Boho.

Boho štýl to sú predovšetkým výrazné farby a charakteristické vzory, ale aj množstvo rôznych detailov a dekorácií, ktoré zdôrazňujú voľný a umelecký charakter danej miestnosti. Pre tento štýl sa oplatí zvoliť viacfarebné textílie, vzorované vankúše na pohovky a pohovky, ako aj extravagantné prehozy, koberčeky a koberce.

Na terase a balkóne zdobenom v štýle Boho stojí za to umiestniť výrobky vyrobené z prírodných materiálov a rastliny. Skvelé sú veľké a masívne kvetináče, v ktorých sú zasadené rastliny ako figovníky, palmy alebo bonsaje.

Boho je často nazývaný štýlom slobodných duší. Najčastejšie interiér v tomto štýle navrhujú umelci, intelektuáli a individualisti, ktorí tak môžu prejaviť svoju osobnosť.

Bohémsky štýl umožňuje vytvoriť v interiéri jedinečnú atmosféru bez toho, aby ste museli míňať veľa peňazí na zariadenie celého bytu. Je ideálnym riešením pre všetkých projektantov domov, ktorí hľadajú originálne kombinácie.

Mohlo by vás zaujímať…