Blog

DaVinci alebo VanGogh? Čo obrazy na tvojich stenách hovoria o tebe?

Monalisa DaVinci

Diela týchto dvoch veľkých umelcov vždy vyvolávali obrovské emócie. Rovnako ako život oboch maliarov, ktorých príbehy sú úplne odlišné. Zdá sa, že okrem lásky k umeniu a obrovskému talentu nemali veľa spoločného. Ceníš si obrazy jedného, ale druhého nemáš príliš v obľube? Alebo obdivuješ obidvoch, ale bližšia je ti umenie len jedného? To, čí obrazy visia na tvojich stenách, veľa hovorí o tebe. Prečítaj si článok a dozvieš sa, čo diela najväčších maliarov sveta prezradzujú o tebe!

Da Vinci – človek orchestr

Leonardo da Vinci je umelcom, ktorého je nemožné nepoznať. Svojim zamestnaním aj súkromným životom bol renesančným človekom – všestranným a otvoreným svetu. Tvrdo pracoval a dosiahol mnoho vedeckých úspechov. Vo voľnom čase sa venoval inžinierstvu a objavovaniu vynálezov. To isté možno povedať aj o fanúšikoch jeho tvorby. Už za jeho života získal uznanie od súčasnej aristokracie na dvoroch po celej Európe. Dnes sa dá povedať, že jeho obrazy sa stali klasikou. Repliky da Vinci si vyhľadávajú vzdelaní ľudia s dobrou vkusom a znalí umenia. Sú to tiež ľudia s širokými záujmami, cestovatelia a jednotlivci s talentom pre podnikanie. Fanúšikov jeho maliarstva spája aj túžba byť detailistom. Majú radi kontrolu nad situáciou a keď sa všetko vyvíja podľa ich predstáv, dokážu aj dôstojne zniesť porážky a nenechajú sa odradiť od skúšania znova.

Van Gogh – introvert a pesimista

XIX storočie bolo plné význačných a farebných postáv. Jednou z nich bol aj Vincent Van Gogh narodený v Holandsku. Začínal ako kňaz, konvertoval k viere a skončil ako nesplnený a nedocenený umelcom počas svojho života. S maliarstvom začal až vo veku 27 rokov, ale to mu nebránilo v rozvoji neobyčajného umeleckého diela. Problémy s psychickým zdravím zapríčinila séria niekoľkých nešťastných udalostí pre umelca. Orezanie si ucha bolo iba prelúdiom jeho samovraždy, ktorú spáchal vo veku 37 rokov. A práve vtedy o ňom počul celý svet a jeho obrazy sa dodnes považujú za pravé umelecké diela. Po jeho reprodukcie obrazov sa uchyľujú zvyčajne citlivé, srdcové a veľmi rodinné osoby. Sú to tiež ľudia, ktorí pevne stoja na nohách a opakujú si, že je lepšie nechať sa príjemne prekvapiť, ako skúsiť a čeliť sklamaniam.

Reprodukcie slávnych obrazov – módní doplnok k interiéru

V posledných rokoch sa čoraz častejšie a ochotnejšie siahajú po reprodukciách diel slávnych maliarov. Sú zaujímavým a fascinujúcim doplnkom, ktorý oživuje vnútro bytu. Často sa s nimi stretávame aj v kanceláriách, úradoch a reštauráciách. Reprodukcie dopĺňajú rôzne interiéry – od tých klasických po moderné. Často sa tiež spájajú do domácich galérií s niekoľkými kópiami. Ak hľadáš reprodukciu pre seba, určite si pozri stránky Vintageposteria.sk alebo Coloray.sk a zoznám sa s reprodukciami najväčších svetových hviezd. Vykonané s dôkladnosťou každého, aj najmenšieho detailu, si získajú úctyhodné miesto na tvojej stene.

Mohlo by vás zaujímať…