Blog

Geometrické fototapety – extravagancia alebo striedmosť?

Efektívne usporiadanie miestností je spojené s použitím módnych, pútavých aranžérskych prvkov. Aby sa zachovali vlastnosti zvoleného konceptu štýlu a zodpovedali vkusu ľudí, ktorí miestnosť využívajú, stojí za to dôkladne zvážiť všetky prvky. Tapety najvyššej kvality sú teraz veľmi módnym, praktickým prvkom, ktorý prináša nezvyčajný efekt. Čo si myslíte o geometrických vzoroch? Budú perfektne fungovať v mnohých miestnostiach.

[divider height=”30″]

Geometrické fototapety – do akých interiérov?

Geometrické vzory použité v podobe tapiet sú opakovateľné, rovnomerné prvky, vďaka čomu všetko pôsobí štýlovo, moderne a veľmi efektne. Medzi najčastejšie vídanými tapetami s geometrickým vzorom nájdete tapety s voštinovým vzorom, rozdeleným krížením čiar v odtieni kontrastujúcom s podkladom, ale aj trojrozmerné trojuholníky a štvorce. Geometrické fototapety v módnych a nadčasových odtieňoch vytvárajú nevšedný vizuálny dojem. Neobvyklé fototapety s geometrickými obrazcami sú ideálne pre interiéry zariadené v modernom, glamour alebo minimalistickom štýle. Ich vzhľad vytvára v miestnosti atmosféru priaznivú pre kreativitu.

Trendy fototapety s geometrickými vzormi

Veľmi obľúbené sú nástenné maľby s geometrickými vzormi, robené pozlátenou linkou. Tieto elegantné, jedinečné dekorácie dodávajú interiéru luxusný vizuálny efekt. Šikovný výber farieb, veľkosti vzoru a štýlu geometrickej fototapety so zlatou linkou pomôže vytvoriť interiér plný inšpiratívnych nápadov. Tapeta s takýmto nezvyčajným vzhľadom je sama o sebe výnimočnou dekoráciou. Vďaka nej nepotrebujete príliš veľa doplnkových prvkov. Použitá na jednej zo stien bude krásne ladiť so svietnikmi, fotorámikmi a stolovou lampou v štýle glamour na komode.

Fototapety s geometrickými tvarmi, ktoré dotvoria interiér

3D efekt, ktorý predstavujú moderné fototapety, dokáže prekvapivo opticky zmeniť tvar a veľkosť miestnosti. Geometrické tvary určitej veľkosti, v starostlivo vybraných farbách a obsahujúce jedinečné, trojrozmerné usporiadanie tvarov. Vďaka ilúzii môžete geometrickými tapetami miestnosť opticky rozšíriť alebo v nej vytvoriť ilúziu hĺbky. Vzorom môžete tiež opticky zväčšiť výšku alebo znížiť interiér. Geometrické tapety sú veľmi výrazným prvkom usporiadania, no dalo by sa povedať až extravagantným. Ak si ceníte nevšednosť a wow efekt, sú pre Vás ako stvorené a budete sa v nich cítiť dobre. Módne fototapety s geometrickým vzorom nevytvárajú dojem striedmosti. Sú určené odhodlaným ľuďom, ktorí hľadajú konkrétne riešenia. Efektívne, priťahujú pozornosť a dominujú interiéru. Nepoužívajte ich na viac ako jednu zo stien miestnosti, aby ste zdôraznili jej výzdobu a dodali interiéru módny efekt. Geometrická fototapeta určite zvýrazní individuálny charakter interiéru.

Mohlo by vás zaujímať…