Blog

Kúpeľňa v štýle Glamour – inšpirácie a usporiadania

Glamour kúpeľňa to je lesk, prestíž, ženskosť, zmyselnosť, elegancia a krása. Luxusná a rafinovaná, plná prepychu a lesku. Kúpeľňa v štýle glamour má veľa tvárí, je spojením paláca a moderného štýlu interiéru. Niektorí ho milujú, iní považujú za príliš prehnaný. Glamour štýl je hodnotený rôznymi spôsobmi, odporcami považovaný za gýčový, zástancami za luxusný. Určite však nemôžete voči glamour štýlu zostať ľahostajní.

[divider height=”30″]

Glamour kúpeľňa a jej farby

Ktoré farby je najlepšie zvoliť? Kombinácia bielej a čiernej je banálnou a zároveň nadčasovou farebnosťou použitou v glamour štýle. Je to jednoduchá farebná kombinácia, ktorá nikdy nevyjde z módy. Farby ako námornícka modrá, zlatá, hnedá a béžová dodajú priestoru vkus. Glamour kúpeľňový aranžmán má rád výrazné farebné kombinácie, vyhnite sa preto farbám a pastelovým odtieňom. Štýl glamour miluje odvahu, ale v určitom štylistickom rámci.

Usporiadanie kúpeľne a glamour štýl

Elegantná glamour kúpeľňa je miestnosť plná lesku. Zlatá, strieborná a v poslednej dobe veľmi módna mosadzná, medená a ružovozlatá farba dodá kúpeľni elegantný a luxusný vzhľad. Aby bola zachovaná konzistencia je nutné správne zvoliť lesklé doplnky v zodpovedajúcom odtieni. Elegantná glamour kúpeľňa vám každý deň prinesie veľa radosti, najmä ak sa v štýlovom interiéri cítite príjemne. Pri vytváraní kúpeľňového aranžmánu v glamour štýle nezabúdajte, že skvelým doplnkom je použitie mramoru alebo obkladov imitujúcich mramor. Skvele vyzerá kombinácia mramoru a zlatých či strieborných doplnkov.

Aké batérie si vybrať do glamour kúpeľne?

Do elegantného interiéru sú ideálne batérie v retro štýle. Charakteristické ozdobné tvary dokonale zapadajú do celého usporiadania. Ak Vás však retro štýl neláka, vyberte si armatúru v modernom štýle. Vyberte si však takú, ktorá bude rafinovane vyčnievať z radu a zároveň bude ladiť so zvyškom.

Nábytok v štýle glamour

Ak sa rozhodnete pre kúpeľňu v štýle glamour, oplatí sa vybrať originálny a charakteristický nábytok pre tento štýl. Veľmi dobre poslúži kúpeľňový nábytok v štýle Ľudovíta alebo modernom. Dôležité je, aby mali originálnu a nevšednú tvár. Pokiaľ ide o ich farby, tu sa nekoná žiadne prekvapenie. Biela, čierna, mosadz, zlatá, krémová – tieto farby sa budú opakovať, ak si chcete zariadiť kúpeľňu v glamour štýle. Často sa vyskytujú čierne skrinky a toaletné stolíky s ozdobnými nohami a zlatými doplnkami.

Aký druh osvetlenia zvoliť?

Prepych a lesk sú základom glamour štýlu, preto dôležitú úlohu zohrávajú efektné svietidlá, ktoré vytvárajú osvetlenie. Zvyšujú lesk a zdôrazňujú lesklý povrch dlaždíc. Luxusný charakter dodá krištáľový luster. Ak vám však priestor kúpeľne neumožňuje zavesiť veľký luster, oplatí sa použiť LED pásy. Upevnené okolo stropu a v rôznych zákutiach dodajú jedinečný charakter glamour kúpeľni.

Zrkadlo v glamour kúpeľni

Elegantná kúpeľňa v štýle glamour sa nezaobíde bez krásneho zrkadla v retro štýle. Správne zvolené efektné zrkadlo, ktoré korešponduje so zvyškom dekorácie, môže zdôrazniť jedinečný charakter miestnosti. Najdôležitejšou úlohou zrkadla v kúpeľni je upútať pozornosť, no dobre by možno bolo, aby zoštíhľovalo a nie pridávalo kilogramov ;). Najlepším miestom na zavesenie zrkadla bude centrálna časť kúpeľne. Pri projektovaní glamour kúpeľne nezabúdajte, že efektný zlatý, strieborný alebo jednoducho čierny zrkadlový rám bude tou najlepšou voľbou pre kúpeľňu v glamour štýle.

Voľne stojaca vaňa alebo sprchový kút?

Určite sa pýtate, či zvoliť sprchový kút, alebo bude lepšou voľbou voľne stojaca vaňa. Štýl glamour sa určite spája s luxusom, pôžitkom a relaxom, preto sa v interiéri kúpeľne budete cítiť dobre s priestrannou voľne stojacou vaňou. Dobrou voľbou bude čierna vaňa, no svojich priaznivcov si nájde aj klasická biela či krémová. Malá glamour kúpeľňa je zasa priestorom, kde je ideálny sprchovací kút typu walk-in. Transparentný vzhľad urobí kúpeľňu priestrannejšou a dizajnová batéria bude štýlovým dekoratívnym doplnkom. Štýlovo zariadená glamour kúpeľňa je miestom, kde sa každá žena bude cítiť ako kráľovná. Vedome či nevedome to chce asi každý z nás. Aspoň raz za čas zbudnúť na starosti všedných dní a dať si horúci kúpeľ medzi zlatými a zdobenými doplnkami. Voľne stojaca vaňa plná voňavej peny v glamour kúpeľniach je dokonalým miestom pre každú z nás.

Mohlo by vás zaujímať…