Blog

Moderná kuchyňa – čo by malo byť v modernej kuchyni v roku 2023?

Moderná kuchyňa

Ako vyzerá moderná kuchyňa v roku 2023? Čo v nej nesmie chýbať a ako by mala byť zariadená? Pozrite sa na naše rady a inšpirácie. Pri aranžovaní kuchyne sa určite zamýšľate, na aké riešenia vsadiť, aby bol priestor módný a moderný, ale zároveň nadčasový. Nikto predsa nechce každých pár rokov rekonštruovať dom a meniť všetky nábytok. Náš sprievodca vám pomôže pripraviť trendy kuchyňu!

Moderná kuchyňa 2023 – čím sa vyznačuje?

Čo je trendy v roku 2023? V kuchyni najskôr naďalej často uvidíme biele nábytok. Máme ale dobré správy pre tých, ktorí majú radi trochu šialenstva v aranžmánoch – farby stien budú odvážnejšie než v roku 2022. Milovníci klasiky budú potešení faktom, že mramor je stále veľmi populárnym prvkom.

Čo nás najviac môže prekvapiť v roku 2023? Farebné kuchynské fronty budú získavať stále viac priaznivcov a iste sa mnohí z nás stretnú s modrými alebo tmavo zelenými kuchynskými nábytkami. Všadeprítomné šedé a biele budeme stretávať stále menej. Pravdepodobne sa vráti aj rustikálny štýl.

Ak práve plánujete rekonštrukciu a neviete, ako by mala vyzerať vaša kuchyňa a čo v nej nesmie chýbať, ste na správnom mieste. V ďalšej časti článku nájdete mnoho užitočných tipov.

Aké sú najmodernejšie farby ideálne do modernej kuchyne?

Ak plánujete rekonštrukciu kuchyne, prvým krokom je výber podlahy a stien. Určite – ako vždy – stojí za to vsadiť na farbu roka vybranú Institutom Pantone.

Farbou roka 2023 podľa tejto inštitúcie je Viva Magenta. Táto kombinácia ružovej a bordovej vám určite dodá energiu k činnosti a inšpiruje k zaujímavým kulinárskym experimentom.

Ako už sme spomenuli – rok 2023 patrí koloristickým experimentom. Kľudne ich môžete kombinovať a ladiť netradičným spôsobom. Dosť nudy a konzervatívnych kombinácií bielej a rôznych odtieňov šedej. Moderná kuchyňa 2023 oplýva životom a farbou!

Moderná kuchyňa s ostrovom

Kuchynský ostrov je predovšetkým veľmi pohodlné riešenie. Ak to veľkosť kuchyne dovoľuje, rozhodne sa pre neho rozhodnite. Moderná kuchyňa s ostrovom je praktické a stále módné riešenie. Obzvlášť odporúčame umiestnenie varnej dosky na ostrov a nad ňou dizajnového odsávača. Perfektne ozdobí tento priestor a doplní módní aranžmá v akomkoľvek štýle.

Moderné kuchynské doplnky

Moderné aranžmá kuchyne sa nezaobídu bez príslušných doplnkov. Inak sa budú prezentovať tie v glamour štýle, inak v boho štýle. Určite však existuje niekoľko prvkov, na ktoré by ste mali myslieť a prispôsobiť ich štýlu použitému v aranžmá vašej kuchyne. Môžu to byť moderné plagáty v rámoch alebo dizajnové kuchynské prístroje alebo podnosy na torty. Venujte tiež pozornosť netradičným nástenným hodinám alebo poličkám, na ktorých môžete položiť varené gadgety. Návrat rustikálneho štýlu znamená, že moderné záclony do kuchyne budeme stále častejšie vídať na kuchynských oknách. Na parapete zase postavte bylinky, ktoré nielen že budú pekne vyzerať, ale dodajú arómu chutným pokrmom pripraveným vo vašej moderní kuchyni.

Teraz už poznáte naše návrhy, ktoré zabezpečia, že vaša kuchyňa bude moderná a módná. Dúfame, že tieto návrhy sa vám budú hodiť pri aranžovaní bytu alebo domu.

Mohlo by vás zaujímať…