Blog

Moderné kuchynské doplnky – čas na sklo?

Kuchyňa je centrom života v dome, kde trávime spoločné chvíle popíjaním rannej kávy alebo prípravou jedál s rodinou. Chceme teda, aby bola plne funkčná a navyše krásna a elegantná. Jej výzdoba by mala korešpondovať s architektonickým štýlom zvyšku domu a navyše by sa v nej mal cítiť pohodlne každý člen domácnosti. V súčasnosti dominuje zariadeniu kuchyne moderný štýl, ktorý sa vyznačuje jednoduchosťou foriem a prítomnosťou tlmených farieb. Kľúčovými témami sú tiež minimalizmus a využitie otvorených priestorov, ktoré celkovo pôsobia dojmom priestrannej, presvetlenej miestnosti. V moderných interiérových usporiadaniach volíme odolné a prírodné materiály ako betón, sklo, drevo alebo kameň, ktoré zaručujú bezchybný a elegantný vzhľad na mnoho rokov.

[divider height=”30″]

Sklo v usporiadaní kuchyne – materiál, ktorý zdôrazňuje charakter interiéru

Interiéry zariadené v modernom štýle sú nielen funkčné, ale aj mimoriadne elegantné. Niet divu, že sklo hrá v moderných aranžmánoch veľmi dôležitú úlohu. Sklo odrážaním svetla presvetľuje priestor a zároveň zdôrazňuje luxusný charakter interiéru a dodáva mu nadčasovú triedu. Na dodanie chuti a elegancie našej kuchyni môžeme zvoliť módne sklenené doplnky do kuchyne, ktoré nielen krásne vyzerajú a zdobia miestnosť, ale sú aj veľmi praktické a uľahčujú každodenné fungovanie.

Sklenené kuchynské panely – praktický a originálny spôsob dokončenia stien

Skvelým nápadom na usporiadanie stien nad kuchynskou doskou môžu byť funkčné sklenené kuchynské panely, ktoré sú skvelou alternatívou ku klasickým keramickým obkladom. Vyzerajú naozaj originálne a elegantne a sú veľmi praktické, pretože sú plne odolné voči postriekaniu, čo je v kuchyni jednoduché a tiež sa ľahko čistia. V súčasnosti nájdeme na trhu veľké množstvo rôznych panelov, takže určite nájdeme vzor a farbu, ktorá bude vyhovovať našim preferenciám a bude ladiť s charakterom interiéru. Tlmená dlažba imitujúca mramor alebo možno grafika v šťavnatej farbe? Tieto typy panelov priťahujú pozornosť, takže môžu byť výrazným akcentom v kuchyni a dodajú miestnosti dizajnový vzhľad.

Sklenená doska na drez – funkčná a odolná

Pri výbere doplnkov, ktoré sa musia nachádzať v každej kuchyni, sa oplatí vyberať také, ktoré sú odolné a krásne a navyše sa môžu pochváliť moderným minimalistickým dizajnom. To je prípad sklenenej dosky na krájanie, ktorá sa zaiste skvele uplatní počas varenia. Niektoré dosky sú vybavené špeciálnym nástavcom, ktorý umožňuje jej umiestnenie na kuchynský drez. Získame vďaka tomu ďalší priestor na prácu. Medzi výhody sklenených tabúľ patrí aj to, že sú mimoriadne odolné, ľahko sa čistia, nenasiaknu vodou a nepohlcujú pachy.

Moderné nástenné hodiny s jednoduchou, minimalistickou formou

Dekoratívne prvky v moderných usporiadaniach by mali byť funkčné a plniť špecifickú úlohu. To je aj prípad sklenených hodín, ktoré sú praktické a zároveň sú originálnou dekoráciou na stenu. Vďaka širokému sortimentu dostupnému na trhu si určite budeme vedieť vybrať hodiny, ktoré dokonale zapadnú do interiéru našej kuchyne a zdôraznia jej moderný charakter.

Mohlo by vás zaujímať…