Blog

Moderný interiér obývacej izby – ako ho zariadiť?

Moderná obývačka
Pokiaľ ide o zariadenie obývačky, slovo moderný sa často používa na definovanie konkrétneho štýlu. Pravdou však je, že prostredníctvom vhodného usporiadania priestoru sa dá prezentovať v modernej podobe mnoho rôznych štýlov. Od štýlu glamour po škandinávsky štýl. Obývačka – ako centrálne miesto – s ktorým môže rivalizovať iba kuchyňa – udáva tón zvyšku domova. A hoci ju niektorí považujú za „útulný kútik”, kde radi trávime čas, obývačka je tiež ideálnym miestom na experimentovanie s odvážnymi paletami farieb, vinylovými kobercami, štukami alebo maľbami na skle.

Bavte sa umením a textúrou

Nemusíte sa obmedzovať len na obrazy, fotografie a nástennú grafiku. Buďte vo svojej obývačke kreatívni a umiestnite do nej abstraktnú sochu alebo LED osvetlenie, ktoré pripomína sochu. Chrómové svietidlá vyzerajúce ako „hríbik”. Ideálnym riešením sú aj vinylové koberce, ktoré sú dostupné v rôznych vzoroch. Celok môžete doplniť modernými závesmi. Čím viac „namiešate”, tým vzrušujúcejšia a originálnejšia bude vaša moderná obývačka.

Štuk v modernej obývacej izbe

Staroveké štuky používali Gréci a Rimania. Boli prevažne biele. V súčasnosti štukové dekorácie nadobudli intenzívnejší, modernejší vzhľad. Hoci si ju väčšina ľudí stále spája s klasicistickým štýlom, je dokonalým doplnkom do dizajnérskych a moderných interiérov. Bude skvelým doplnkom do obývačky s vysokým stropom ako aj do modernej minimalistickej obývačky.

Ako zariadiť modernú obývačku? Oživte svoj priestor zeleňou!

Súčasná moderna, redefinovaná pre súčasného obyvateľa mesta 21. storočia, sa vyznačuje veľkým množstvom rastlín a zelene. Sú ideálne na zjemnenie moderného štýlu, či už ide o veľké monstery alebo menšie črepníkové sukulenty.

Ak máte radi farby, použite ich

Tradičné, moderné interiéry majú zvyčajne surové, biele alebo sivé steny, ktoré však môžu vyzerať aj inak. Použite odvážnu paletu farieb. Použite ružovú, tmavomodrú alebo zelenú. Presvedčíte sa, že interiér bude stále moderný, so štipkou pop-artu.

Na detailoch záleží

Vneste do svojej obývačky výrazne moderný nádych s jednoduchými, ale za to výraznými doplnkami. Na materiáloch záleží – hľadajte kožu, mramor, železo a iné suroviny s cieľom vytvorenia modernej, minimalistickej estetiky. Použitím nástenných dekorácií, ako napr. maľby na sklo, dodáte svojmu interiéru originálny ráz.

Experimentujte s osvetlením

Mnoho moderných izieb sa zameriava na jeden charakteristický akcent a osvetlenie je dokonalým riešením, ktoré ho zdôrazní. Môže to byť napríklad futuristický luster, ktorý vtipne obohatí zjednodušený moderný priestor.

Mohlo by vás zaujímať…