Blog

PVC nástenné panely – nový trend v navrhovaní priestoru nad pracovnou doskou

Nástenné panely
Mnohí z nás považujú kuchyňu za srdce domova. Začíname v nej deň prípravou raňajok a pitím kávy. Nakoniec spolu varíme večeru a debatujeme o priebehu dňa. Výrobcovia sa doslova predbiehajú vo vytváraní nových riešení pre naše kuchyne, ktoré budú nielen funkčné, ale aj vizuálne atraktívne. Medzi najnovšími ponukami nájdeme nástenné PVC panely, ktoré čoraz častejšie nahrádzajú klasické keramické obkladačky.

Charakteristika nástenných PVC panelov

Nástenné PVC panely sú vyrobené z vinylu vystuženého PES sieťovinou. Na jednej strane vykazujú vysokú odolnosť proti oderu, mechanickému poškodeniu a UV žiareniu. Na druhej strane sú ohybné a jednoducho ich narežete na akýkoľvek tvar iba pomocou noža na tapety. Za jednoduchú montáž je zodpovedné lepidlo, ktoré sa nanáša na zadnú stranu panelov.

Ako namontovať PVC panel?

Na začiatok si zmerajte povrch, ktorý chcete pokryť PVC panelmi. V kuchyni je to najčastejšie priestor nad pracovnou doskou. Potom sa prihliadnite vybranému vzoru a určte, ktorým smerom by mali byť panely položené na stenu. V prípade potreby panely narežte pomocou noža na tapety. Je dobré, aby ste mali v zásobe nejaké náhradné čepele.

Po vstupnej príprave panelov očistite stenu, na ktorú budú lepené. Tento povrch by mal byť hladký, čistý a suchý, vďaka čomu nebudú na lepených paneloch nerovnosti, vydutia a nebudú sa odlepovať od podkladu.

Posledným krokom je odstránenie ochrannej fólie zabezpečujúcej lepidlo zo zadnej strany panelov a ich prilepenie na stenu. Každý lepený panel je potrebné rovnomerne pritlačiť asi 30 sekúnd, aby sa zabezpečilo najlepšie spojenie lepidla s podkladom.

Prečo sa výber nástenných PVC panelov oplatí?

Prvou výhodou nástenných PVC panelov je ich jednoduchá montáž. Všetko, čo potrebujete, je nôž na tapety, ktorý ich efektívne a presne narežete na požadovanú veľkosť. Nie je potrebné žiadne ďalšie lepidlo ani škárovacia hmota. Vďaka tomu je aj montáž rýchla a čistá.

Druhou výhodou je možnosť ich položenia na staré obkladačky, panely alebo kovové povrchy. Odpustite si nákladné, ​​ťažkopádne a dlhodobé rozoberanie predchádzajúceho usporiadania. Vaša kuchyňa tak za pár hodín získa celkom inú tvár.

Treťou, nespornou výhodou je množstvo dostupných modelov. Zabudnite na nudné keramické dlaždice v prospech stoviek dostupných vzorov a farieb PVC panelov. Od tých najextravagantnejších zvieracích motívov až po upokojujúce kvetinové vzory. Urobte niečo bláznivé a zvoľte elektrizujúce geometrické vzory alebo naopak, upokojte interiér modelom s čistým vzorom.

PVC panely sú perfektným riešením pre vašu kuchyňu.

Vďaka PVC panelom získa priestor nad pracovnou doskou charakter v súlade s vašimi očakávaniami a vkusom. Vsaďte na odolné riešenie, s ktorým si jednoducho skrášlite svoju kuchyňu. Experimentujte s vedomím, že usporiadanie môžete zmeniť rýchlo a lacno bez toho, aby ste k tomu museli volať renovačný tím. Vytvorte jedinečnú kompozíciu vzorov alebo farieb a ktovie…, postupom času možno PVC panely využijete aj v iných miestnostiach vášho domu?

Mohlo by vás zaujímať…