Blog

Sklenené panely v kuchyni – nápad na stenu nad pracovnou doskou

Sklenené panely nad doskou

Stena nad pracovnou doskou v kuchyni je plocha vystavená rôznym druhom škodlivých faktorov. Môže jej hroziť vysoká teplota, vlhkosť, kyslé alebo farbiace látky. Nie je ľahké udržať tento priestor v čistote, keď ho pokrývajú tradičné dlaždice s fugami. Preto sa nedávno na trhu objavilo zaujímavejšie riešenie – panely zo sklenených dosiek.

Sklenené panely v kuchyni – čo to je?

Sklenené panely v kuchyni sa vyrábajú zo sklenených dosiek s hrúbkou minimálne 4 mm. Pod nimi je tlač s ľubovoľne zvoleným motívom, prispôsobeným dizajnu tejto miestnosti. Sklenené panely sa najlepšie hodia na stenu nad pracovnou doskou. Môžete ich inštalovať buď pri sporáku, pri drezu alebo v pracovnej zóne. Toto dokončenie nemá fúgy, a samotné dosky sa lepia alebo pripevňujú na stenu.

Aké výhody má sklenená doska v kuchyni?

Sklenená doska v kuchyni je jedným z najpraktickejších materiálov, ktorými môžete chrániť steny nad pracovnou doskou. Je odolná voči pôsobeniu všetkých škodlivých faktorov v tejto miestnosti, či už je to:

pôsobenie vody a vlhkosti, pôsobenie vysokých teplôt, pôsobenie kyselín (napr. ovocných), odbarvovanie prírodnými pigmentmi (zelenina, ovocie).

Okrem toho je sklenená doska pod skrinkami tiež odolná. Nie je ľahké ju rozbiť, roztrieskať, poškriabať alebo odštípiť. Aj keby došlo k poškodeniu sklenenej dosky, nezpadne na kúsky, ale zostane na svojom mieste. Absencia fúg pri inštalácii sklenených panelov tiež vedie k jednoduchšiemu udržiavaniu ich v čistote. Sklo neabsorbuje nečistoty a jeho hladká textúra znamená, že stačí utrieť vlhkou handričkou, aby získalo čistotu a lesk.

Sklenené panely v kuchyni – nespočetné možnosti dizajnu

Sklenená doska nad pracovnou doskou je zdobená rôznymi tlačami. Vysoká kvalita takého tlače v spojení s priesvitnou, lesklou doskou skla dáva tomuto dokončeniu veľmi moderný a elegantný vizuálny efekt. Navyše, dnes máme na výber tisíce vzorov tlačí, ktoré môžu zdobiť tieto panely zo skla, takže ich ľahko prispôsobíme každému štýlu dizajnu. Sklenený panel môže napodobňovať tradičné dlaždice, ale aj mramor alebo iný prírodný kameň. Často sa však po takých paneloch siahame, aby sme kuchyni dali neobvyklý vzhľad, a vtedy sa najlepšie hodí sklo s zaujímavou grafikou. Tlač môže prezentovať výhľad na les, čerstvé ovocie, kvety, pláž, oceán alebo bežiace zvieratá. Možnosti sú takmer neobmedzené, rovnako ako paleta farieb týchto panelov.

Sklenené panely v kuchyni sú riešením odolným voči poškodeniu a ľahko udržiavateľným. S takými panelmi môžeme variť, umývať riad, krájať silne farbiace potraviny bez obáv o trvalé znečistenie alebo poškodenie steny pod skrinkami. Okrem toho nám panely ponúkajú tisíce možností na zariadenie kuchyne podľa vlastného, individuálneho projektu.

Mohlo by vás zaujímať…